DRV5032FBDBZR
Texas Instruments

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231129
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Sensors/Sensor ICs/Sensor modules Magnetic sensors |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | ホールIC スイッチ |
| Function | 全極性スイッチ |
| Pole detection | 北極、南極 |
| Output Type | プッシュプル |
| Technology | ホール効果 |
| Operating magnetic field | ±4.8mTトリップ、±0.5mTリリース |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Supply (Max) | 1.8µA |
| Current - Output (Max) | 5mA |
| Operating Temperature Range | -40°C~85°C |
| Applications | 汎用 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-23-3 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 175
MOQ:175
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 175 - 1,749 | $0.529 | |
| 1,750 - 8,749 | $0.516 | |
| 8,750 - 17,499 | $0.508 | |
| 17,500 - 87,499 | $0.503 | |
| 87,500 - 174,999 | $0.50 | |
| 175,000 - 349,999 | $0.498 | |
| 350,000 - 699,999 | $0.498 | |
| 700,000 - | $0.497 | |



