CC0402KRX5R6BB105
YAGEO

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231095
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | YAGEO |
| Series | CC |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 975
MOQ:975
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 975 - 9,749 | $0.096 | |
| 9,750 - 48,749 | $0.095 | |
| 48,750 - 97,499 | $0.091 | |
| 97,500 - 487,499 | $0.09 | |
| 487,500 - 974,999 | $0.09 | |
| 975,000 - | $0.09 | |
| - | - | |
| - | - | |



