0465004.DR
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68230882
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, UMF |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 4 A |
| Depth | 4.5 mm |
| Fuse Current | 4 A |
| Height | 4.4958 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 16 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 4.5 mm |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 405
MOQ:26
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 26 - 259 | $3.578 | |
| 260 - 1,299 | $3.549 | |
| 1,300 - 2,599 | $3.474 | |
| 2,600 - 12,999 | $3.418 | |
| 13,000 - 25,999 | $3.39 | |
| 26,000 - 51,999 | $3.384 | |
| 52,000 - 103,999 | $3.374 | |
| 104,000 - | $3.367 | |



