LTC2246IUH#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68153608
Date Code:2013
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | QFN |
| Integral Nonlinearity (INL) | 4 LSB |
| Interface | Parallel |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 90 mW |
| Max Supply Voltage | 3.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 25 mA |
| Number of Bits | 14 |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Polarity | Bipolar |
| Power Dissipation | 90 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 1.75 B |
| Sampling Rate | 25 Msps |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Supply Type | Single |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 82
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 2 | $20.751 | |
| 3 - 3 | $16.715 | |
| 4 - 4 | $16.211 | |
| 5 - 8 | $15.908 | |
| 9 - 9 | $15.37 | |
| 10 - 19 | $15.303 | |
| 20 - 29 | $15.00 | |
| 30 - | $14.899 | |



