ECHU1H102GX5
PANASONIC
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st68153356
Date Code:N/A
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Depth | 1.25 mm |
| Dielectric | PPS |
| Dielectric Material | Polyphenylene |
| Dissipation Factor | 0.6 % |
| Height | 1.1 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.0922 mm |
| Insulation Resistance | 3 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Hours) | 500 hours |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8532250080, 8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|8532250080|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 2 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 99 | $0.27 | |
| 100 - 299 | $0.222 | |
| 300 - 499 | $0.181 | |
| 500 - 999 | $0.173 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.167 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.163 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.162 | |
| 10,000 - | $0.162 | |




