LTC3605EUF#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68153290
Date Code:2021+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching controllers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input | 4 ~ 15 V |
| Voltage - Output | 600m ~ 14.85V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C |
| Applications | For Automotive |
| Automotive | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | QFN 24pin(W/EP) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 144
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 2 | $18.031 | |
| 3 - 3 | $13.995 | |
| 4 - 4 | $13.491 | |
| 5 - 8 | $13.188 | |
| 9 - 9 | $12.65 | |
| 10 - 19 | $12.583 | |
| 20 - 29 | $12.28 | |
| 30 - | $12.179 | |



