NL565050T-822J-PF
TDK
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68149761
Date Code:06+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | NL |
| Type | Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 28mA |
| Inductance | 8.2 mH |
| Inductance Frequency - Test | 252kHz |
| Frequency - Self Resonant | 600kHz |
| Q @ Freq | 30 @ 252kHz |
| DC Resistance (DCR) | 125Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.220"L x 0.197"W(5.60mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.209" (5.30mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7,512
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.981 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.977 | |
| 50,000 - | $0.976 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



