LT3015IDD#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68149630
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Dropout Voltage | 310 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | -1.8 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | -1.22 V |
| Min Current Limit | 1.7 A |
| Min Input Voltage | -30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | -29.3 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | -29.5 V |
| Polarity | Negative |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,260
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $24.504 | |
| 1,000 - 4,999 | $24.476 | |
| 5,000 - | $24.449 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



