LT6020HMS8#PBF
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Bandwidth | 400 kHz |
| Case/Package | MSOP |
| Gain Bandwidth Product | 400 kHz |
| Input Bias Current | 100 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 90 µA |
| Output Current per Channel | 11 mA |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Slew Rate | 5 V/µs |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 32
MOQ:11
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 11 - | $6.819 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



