TLP4222G(F)
TOSHIBA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140854
Date Code:12+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | PDIP |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Input Current | 50 mA |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Voltage | 350 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Current | 100 mA |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Voltage (DC) | 5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 302
MOQ:302
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 302 - 3,019 | $2.462 | |
| 3,020 - 15,099 | $2.455 | |
| 15,100 - | $2.445 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



