LTM4615IV#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140614
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 2.375V |
| Voltage - Output (Max) | 800 mV |
| Current - Output | 4.0 A /4A/1.5A |
| Number of Outputs | 3 |
| Frequency - Switching | 1.25 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Function | Step-down (Buck)/LDO |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | LGA 144pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 595
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $224.891 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



