LTC4359IDCB#TRMPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140535
Date Code:19+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 180 mA |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Schedule B | 8542310000, 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Turn-Off Delay Time | 500 ns |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 700
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $8.689 | |
| 2,500 - 12,499 | $8.678 | |
| 12,500 - | $8.669 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



