LTC4355IDE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140519
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs OR controller/ideal diodes |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | N+1 Oring Controller |
| FET Type | N-Channel |
| Voltage - Supply | 48V/-48V |
| Current - Supply | 2 mA |
| Ratio - Input:Output | 2:01 |
| Delay Time - OFF | 300 ns |
| Internal Switch(s) | No |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | 48V Power Distribution Systems/Advanced TcaR Systems |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-DFN(4x3) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $17.547 | |
| 1,000 - 4,999 | $17.519 | |
| 5,000 - | $17.497 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



