LT8364EDE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140379
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching controllers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input | 2.8 ~ 60 V |
| Voltage - Output | 1.6 ~ 60V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | For Automotive |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 925
MOQ:200
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 200 - 1,999 | $11.159 | |
| 2,000 - | $11.133 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



