LT1964EDD#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140315
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Dropout Voltage | 340 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Input Voltage | -1.9 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | -1.22 V |
| Min Current Limit | 220 mA |
| Min Input Voltage | -20 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | -20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 30 µA |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | -20 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | Negative |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 54 dB |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,835
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $5.882 | |
| 2,500 - 12,499 | $5.871 | |
| 12,500 - | $5.862 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



