AD7608BSTZ-RL
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68140196
Date Code:25+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs ADC/DAC specific usage |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | Data Acquisition System (DAS)/ADC |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.25V/4.75V ~ 5.25V |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Sampling Rate (Per Second) | 200k |
| Number of Channels | 8 |
| Data Interface | SPI/DSP |
| Resolution (Bits) | 18 b |
| Product Overview | IC DAS/ADC 18BIT 200K 64LQFP |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 64-LQFP(10x10) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $55.44 | |
| 1,000 - | $55.385 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



