DG211BDY
SILICONIX
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Analog switches/Multiplexers/Demultiplexers |
| Manufacturer | SILICONIX |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 25V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 22V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF/5pF |
| On-State Resistance (Max) | 85Ohms |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns/200ns |
| Switch Circuit | SPST-NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:01 |
| Number of Circuits | 4 |
| Crosstalk | -95dB @ 100kHz |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 2Ohms |
| Charge Injection | 1pC |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 75
MOQ:72
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 72 - | $1.028 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



