NLC453232T-220K-PF
TDK

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | NLC |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 370mA |
| Inductance | 22 µH |
| Inductance Frequency - Test | 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz |
| Q @ Freq | 10 @ 2.52MHz |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1812 |
| Size / Dimension | 0.177"L x 0.126"W(4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 47
MOQ:47
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 47 - 469 | $1.97 | |
| 470 - 2,349 | $1.963 | |
| 2,350 - 4,699 | $1.907 | |
| 4,700 - 23,499 | $1.879 | |
| 23,500 - 46,999 | $1.869 | |
| 47,000 - 93,999 | $1.863 | |
| 94,000 - 187,999 | $1.853 | |
| 188,000 - | $1.851 | |



