ECASD40G227M009K00
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68122390
Date Code:22
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | 2917 |
| Dissipation Factor | 6 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9 mΩ |
| Height | 2 mm |
| Leakage Current | 88 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current | 3 A |
| Thickness | 1.9 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 4 V |
| Voltage Rating (DC) | 4 V |
| Width | 4.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,500
MOQ:28
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 28 - 279 | $3.389 | |
| 280 - 1,399 | $3.375 | |
| 1,400 - 2,799 | $3.301 | |
| 2,800 - 13,999 | $3.244 | |
| 14,000 - 27,999 | $3.216 | |
| 28,000 - 55,999 | $3.208 | |
| 56,000 - 111,999 | $3.20 | |
| 112,000 - | $3.192 | |




