DFE201210U-2R2M=P2
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68122388
Date Code:23
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE201210U |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.2A |
| Current - Saturation (Isat) | 2A |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 228mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.047"W(2.00mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Material - Core | 金属 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 450
MOQ:215
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 215 - 2,149 | $0.432 | |
| 2,150 - 10,749 | $0.425 | |
| 10,750 - 21,499 | $0.417 | |
| 21,500 - 107,499 | $0.412 | |
| 107,500 - 214,999 | $0.409 | |
| 215,000 - 429,999 | $0.407 | |
| 430,000 - 859,999 | $0.406 | |
| 860,000 - | $0.406 | |



