0465005.DR
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68122362
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, UMF |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current | 5 A |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 4.5 mm |
| Fuse Current | 5 A |
| Height | 4.4958 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 13 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 4.5 mm |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 225
MOQ:25
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 25 - 249 | $3.702 | |
| 250 - 1,249 | $3.665 | |
| 1,250 - 2,499 | $3.59 | |
| 2,500 - 12,499 | $3.534 | |
| 12,500 - 24,999 | $3.506 | |
| 25,000 - 49,999 | $3.501 | |
| 50,000 - 99,999 | $3.497 | |
| 100,000 - | $3.49 | |



