0456025.ER
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68122361
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 25 A |
| Depth | 3.12 mm |
| Height | 3.1242 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Resistance | 1.92 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 72 V |
| Width | 3.12 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 250
MOQ:9
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 9 - 89 | $11.057 | |
| 90 - 449 | $10.995 | |
| 450 - 899 | $10.622 | |
| 900 - 4,499 | $10.547 | |
| 4,500 - 8,999 | $10.497 | |
| 9,000 - 17,999 | $10.463 | |
| 18,000 - 35,999 | $10.447 | |
| 36,000 - | $10.436 | |



