GRM32ER71A226KE20L
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 22 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $0.185 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.181 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.179 | |
| 5,000 - 14,999 | $0.177 | |
| 15,000 - | $0.177 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



