RC2512JK-0720RL
YAGEO
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 2512 |
| Composition | Thick Film |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 3.1 mm |
| Features | Moisture Resistant |
| Height | 660.4 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Rating | 1 W |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 20 Ω |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Width | 3.0988 mm |
| Working Voltage | 200 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 64,000
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 7,999 | $0.044 | |
| 8,000 - 15,999 | $0.036 | |
| 16,000 - 27,999 | $0.034 | |
| 28,000 - 55,999 | $0.033 | |
| 56,000 - | $0.033 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



