321045
TE CONNECTIVITY
Documents
Product Specifications
| Body Material | Copper |
| Body Plating | Tin |
| Color | Blue |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 11.91 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Government Qualified | No |
| Heavy Duty | No |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Diameter | 4.32 mm |
| Insulation Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Copper |
| Material Thickness | 790 µm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Holes | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|85 |
| Sealable | No |
| Stud Size | M6 |
| Termination | Crimp |
| Thickness | 787.4 µm |
| Thread Size | M6 |
| Tongue Thickness | 790 µm |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Width | 11.9 mm |
| Wire/Cable Diameter | 4.318 mm |
| Wire Gauge (Max) | 16 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 14 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 16,759
MOQ:491
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 491 - 4,909 | $0.307 | |
| 4,910 - 24,549 | $0.301 | |
| 24,550 - 49,099 | $0.297 | |
| 49,100 - 245,499 | $0.296 | |
| 245,500 - | $0.296 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




