R1EX24256BTAS0I#S0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68026439
Date Code:13+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Memory |
| Manufacturer | RENESAS |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Technology | EEPROM |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| Access Time | 900 ns |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Interface | I2C |
| Supply Voltage | 1.8V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $16.33 | |
| 1,000 - 4,999 | $16.302 | |
| 5,000 - | $16.28 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



