R5F100PKGFB#10
RENESAS
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | LFQFP |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Flash Memory Size | 384 kB |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 100 |
| RAM Size | 24 kB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,720
MOQ:720
SPQ:720
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 720 - 7,199 | $4.173 | |
| 7,200 - | $4.165 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



