R5F102AADSP#10
RENESAS
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| ADC Channels (Resolution) | 8-Ch 10-Bit |
| Case/Package | SSOP |
| Core Architecture | RL78 |
| EEPROM Memory Size | 2 kB |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Introduction Date | 2020-07-31 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of I/Os | 3 |
| Number of Interrupts | 6 |
| Number of Terminals | 30 |
| Number of Timers/Counters | 9 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Peripherals | POR, WDT |
| RAM Size | 2 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 650 µm |
| Width | 6.1 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000,440
MOQ:1,680
SPQ:1,680
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,680 - 16,799 | $1.563 | |
| 16,800 - | $1.56 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



