LTM4624IY#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68021649
Date Code:17+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input (Max) | 14 V |
| Voltage - Input (Min) | 4 V |
| Voltage - Output (Max) | 600 mV |
| Current - Output | 4.0 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Frequency - Switching | 1 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | BGA 25pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,010
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $21.92 | |
| 1,000 - 4,999 | $21.892 | |
| 5,000 - | $21.869 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



