LTM4607EV#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68021636
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LGA |
| Efficiency | 98 % |
| Frequency | 400 kHz |
| Height | 2.92 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 5 A |
| Max Output Voltage | 24 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Nominal Supply Current | 2.8 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 141 |
| Operating Supply Current | 2.8 mA |
| Output Current | 10 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 24 V |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Topology | Buck-Boost |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
| Width | 14.986 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 715
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $153.656 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



