P0720SCRP
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 2.2 A |
| Hold Current | 150 mA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Elements | 1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Peak Pulse Current | 100 A |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 11,498
MOQ:92
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 92 - 366 | $0.802 | |
| 367 - 1,641 | $0.679 | |
| 1,642 - 3,497 | $0.588 | |
| 3,498 - | $0.56 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



