RDE7U3A101J2M1H03A
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68016845
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | RDE |
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage - Rated | 1000V(1kV) |
| Lead Style | Leaded |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | U2J |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.217"L x 0.124"W(5.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Package / Case | Radial |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7,900
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.107 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.105 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.105 | |
| 200,000 - 999,999 | $0.105 | |
| 1,000,000 - 1,999,999 | $0.104 | |
| 2,000,000 - | $0.104 | |
| - | - | |
| - | - | |



