GRM31CR72A225KA73L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68016823
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 2.2 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.063" (1.60mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 28,336
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.191 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.189 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.189 | |
| 200,000 - 999,999 | $0.189 | |
| 1,000,000 - | $0.188 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



