GRM21A7U2E471JW31D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68016810
Date Code:N/A
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | U2J |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,525
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 39,999 | $0.035 | |
| 40,000 - 199,999 | $0.034 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.034 | |
| 400,000 - 1,999,999 | $0.034 | |
| 2,000,000 - 3,999,999 | $0.033 | |
| 4,000,000 - | $0.033 | |
| - | - | |
| - | - | |




