DK1E3EA152M86RAH01
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68016773
Date Code:2020
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DK1 |
| Capacitance | 1500 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Gullwing |
| Ratings | X1, Y1 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | E |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.315"L x 0.236"W(8.00mm x 6.00mm) |
| Thickness (Max) | 0.098" (2.50mm) |
| Package / Case | Non-standard SMD |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6,895
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.513 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.508 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.508 | |
| 100,000 - | $0.507 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




