DFEG12060D-470M=P3
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68016772
Date Code:2021
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFEG12060D |
| Type | Wirewound |
| Current - Saturation (Isat) | 3A |
| Inductance | 47 µH |
| DC Resistance (DCR) | 79 mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | Yes |
| Size / Dimension | 13.0x12.6mm |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Material - Core | Metal Alloy |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 495
MOQ:200
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 200 - 1,999 | $0.898 | |
| 2,000 - 9,999 | $0.888 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.881 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.875 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.872 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.871 | |
| 400,000 - | $0.87 | |
| - | - | |



