RSAL-2002W
TDK-LAMBDA
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68013463
Date Code:2015+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, EN, UL |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Frequency | 60 Hz |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Flanges |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Wire Leads |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Weight | 61.000009 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 475
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $7.064 | |
| 5 - 9 | $4.682 | |
| 10 - 29 | $4.023 | |
| 30 - 49 | $3.584 | |
| 50 - 59 | $3.496 | |
| 60 - 99 | $3.474 | |
| 100 - 199 | $3.43 | |
| 200 - | $3.397 | |



