NRS6045T 100MMGK
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2.4A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.1A |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz |
| DC Resistance (DCR) | 59.8mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.236"L x 0.236"W(6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 395
MOQ:395
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 395 - 3,949 | $0.156 | |
| 3,950 - 19,749 | $0.153 | |
| 19,750 - 39,499 | $0.147 | |
| 39,500 - 197,499 | $0.143 | |
| 197,500 - 394,999 | $0.143 | |
| 395,000 - 789,999 | $0.142 | |
| 790,000 - 1,579,999 | $0.142 | |
| 1,580,000 - | $0.142 | |



