LTC3547EDDB#TRMPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68010734
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Current - Output 1 | 300 mA |
| Current - Output 2 | 300 mA |
| Efficiency | 96 % |
| Frequency | 2.25 MHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 300 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 2.7 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Output 1 | 5.5 V |
| Voltage - Output 2 | 5.5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 500
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $56.305 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



