NLV25T-R12J-PF
TDK
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68002661
Date Code:2017
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | NLV-PF |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 550mA |
| Inductance | 120 nH |
| Inductance Frequency - Test | 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant | 700MHz |
| Q @ Freq | 30 @ 25.2MHz |
| DC Resistance (DCR) | 300mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1008(2520メートル法) |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,641
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.848 | |
| 50 - 99 | $0.626 | |
| 100 - 299 | $0.566 | |
| 300 - 499 | $0.526 | |
| 500 - 999 | $0.518 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.512 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.509 | |
| 4,000 - | $0.508 | |



