CCG30-24-03S
TDK-LAMBDA
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68002618
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | CCG30 (30W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Current - Output (Max) | 7A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 86% |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off, OCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.00"L x 1.00"W x 0.39"H(25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Standard Number | 62368-1 |
| Approval Agency | IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 50
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | $40.66 | |
| 2 - 2 | $37.664 | |
| 3 - 3 | $36.665 | |
| 4 - 4 | $36.165 | |
| 5 - 8 | $35.866 | |
| 9 - 9 | $35.333 | |
| 10 - 19 | $35.266 | |
| 20 - | $34.967 | |



