UCV1V221MCL1GS
NICHICON
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67951847
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 12 % |
| Height | 8 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Impedance | 160 mΩ |
| Leakage Current | 77 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 600 mA |
| Ripple Current (AC) | 600 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.207 | |
| 10,000 - | $1.203 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



