TVP5158IPNPRQ1
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67951606
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | TQFP |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 606 mW |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 33 mA |
| Number of A/D Converters | 5 |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resolution | 1 B |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $132.976 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



