TPS23753APW
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67950416
Date Code:21+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs PoE(Power over Ethernet) controller |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | Controller (PD)/DC/DC |
| Voltage - Supply | 0V ~ 57V |
| Current - Supply | 580 μA |
| Power - Max | 13 W |
| Number of Channels | 1 |
| Internal Switch(s) | Both |
| Standards | 802.3at(PoE+)/802.3af(PoE) |
| Auxiliary Sense | No |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 900
MOQ:900
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 900 - | $15.121 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




