TMS320VC33PGE150
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67949592
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs DSP |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | Floating point |
| Voltage - I/O | 3.30 V |
| Voltage - Core | 1.80 V |
| Interface | Serial port |
| On-Chip RAM | 136.25kB |
| Clock Rate | 75MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +90°C(TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 144-LQFP(20x20) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 362
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $379.56 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



