TMS320C50PQA57
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67949518
Date Code:19+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs DSP |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | TMS320C5x |
| Type | Fixed point |
| Voltage - I/O | 5.00 V |
| Voltage - Core | 5.00 V |
| Interface | Serial port |
| On-Chip RAM | 20kB |
| Clock Rate | 57MHz |
| Non-Volatile Memory | ROM(4kB) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 132-BQFP(24.13x24.13) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,537
MOQ:50
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 50 - | $2,980.029 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



