TLV320AIC3101IRHBR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67949109
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | VQFN |
| Height | 1 mm |
| Interface | 2-Wire, I2C, Serial |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Power | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Number of Analog Inputs | 6 |
| Number of Analog Outputs | 6 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Consumption | 14 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resolution | 3 B |
| Sampling Rate | 96 ksps |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 92 dB |
| Thickness | 900 µm |
| Type | General Purpose |
| Weight | 72.206235 mg |
| Width | 5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 232
MOQ:232
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 232 - 2,319 | $22.592 | |
| 2,320 - | $22.569 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



