TLV320ADC3101IRGER
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67949103
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs ADC/DAC specific usage |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | ADC/Audio |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 1.95V/2.6V ~ 3.6V |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Sampling Rate (Per Second) | 96K |
| Number of Channels | 3 |
| Data Interface | DSP/I2S |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Product Overview | IC ADC/AUDIO 24BIT 96K 24VQFN |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Catalog |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Device Package | 24-VQFN(4x4) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - | $15.493 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



