TLV2186IDR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67948948
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Amplifier Type | Zero Drift |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 10 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 24 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Current - Supply | 90 μA |
| Gain Bandwidth Product | 750 kHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 0.35 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 22,500
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.917 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.913 | |
| 50,000 - | $0.912 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



