TLE2062CP
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67948199
Date Code:11+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Amplifier Type | J-FET |
| Voltage - Input Offset | 900 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 7 V |
| Current - Input Bias | 4 pA |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Current - Supply | 625 μA(x2Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 3.4 V/μs |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +70°C(TA) |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 8-DIP(0.300"/7.62mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,777
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - | $19.053 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




